آموزش زبان فرانسه از مبتدی تا پیشرفته + ویدیو آموزشی

زبان فرانسوی پس از زبانهای اسپانيایی و پرتغالی سومين زبان پرگویش است. جمعا حدود 125 میلیون نفر در جهان با به این زبان صحبت می کنند . زبان فرانسوی زبان رسمی ۲۹ کشور است و می توان گفت پيش از جنگ جهانی دوم بخصوص در زمينه های مثل دیپلماسی – تجارت و حمل و نقل زبان بين المللی به حساب می آید.

مشاوره کلاس زبان فرانسه : 09220348578

 

مشاهده ویدیو :

 

در كشور ایران از گذشته آموزش زبان فرانسه مورد توجه قرار داشت و در دوره قاجار به عنوان زبان دوم بعد از فارسي بكار مي رفته است ، با اعظام دانشجويان به كشور فرانسه براي تحصيل در رشته هاي مختلف در زمان رضا خان اين اعتبار و گسترش بيشتر از قبل قابل مشاهده بوده است ٬تا آنجا كه دانستن زبان فرانسه در خانواده های پولدار و مردان سیاسی یا دولتی یک ضرورت محسوب شده و اكثر فرزندان اين خانواده ها از معلمين خصوصي براي آموزش اين زبان بهره می بردند. در سالهاي اخير نيز استقبال فراواني از اين زبان بعمل مي آيد و دانشگاه ها و موسسات خصوصي زيادی به آموزش اين زبان مي پردازند.

 

مشاهده ویدیو :

 

در این pdf آموزش زبان فرانسه سعی شده است تا به صورت پایه ای به آموزش زبان فرانسه پرداخته شود.  مطالب به صورت طبقه بندی شده در قسمت های مختلف قرار گرفته اند. اگر شما چيزی درباره زبان فرانسه نمی دانيد و علاقه مند به فراگيری این زبان هستيد این جزوه می تواند به شما کمک کند. یکی از قسمت های مشکل در صحبت کردن به زبان فرانسه ٬تلفظ می باشد که علاوه بر صفحه حروف الفبا و تلفظ آن ها که به آموزش این امر می پردازد در اکثر مطالب این سایت سعی شده تلفظ کلمات به فارسی در مقابل آنها نوشته شود تا شما هر چه بيشتر با تلفظ کلمات آشنا شوید.

از نکات مثبت کتاب آموزش زبان فرانسه می‌توان به نحوه‌ی آموزش ساده و قابل‌فهم آن اشاره کرد. در این کتاب قواعد گرامری و اصطلاحات مورد نیاز تدریس می‌شود و شما می‌توانید با یادگیری این جملات دنیای دیگری از ارتباطات را تجربه کنید. همچنین وجود بخش‌هایی با عناوین «بیایید کمی صحبت کنیم»، «تخته سیاه کلمات» و «بازی و سرگرمی» باعث سرعت گرفتن پیشرفت شما در یادگیری خواهد شد.

اگر از قبل زبان فرانسه را در مدرسه یا دانشگاه خوانده‌اید، اما آن را نادیده گرفته یا در مراحل بعدی زندگی‌تان عاشق این زبان فوق‌العاده شده‌اید، ولی می‌ترسید فرانسوی صحبت کنید، روش‌های زیادی وجود دارد تا بتوانید خودتان را بیشتر در معرض این زبان قرار دهید و با سرعت بیشتری آن را بیاموزید. این فصل پیشنهادهای جالبی در مورد حفظ کردن لغات فرانسوی، عادت کردن به آهنگ زبان فرانسه و صحبت کردن به این زبان ارائه می‌کند.

گوش دادن به آهنگ‌ فرانسوی

می‌توانید سی دی ترانه‌های فرانسوی – بهتر است متن ترانه‌ها نیز در کتابچه‌ی کوچکی چاپ‌شده باشد – بخرید یا از اینترنت آهنگ‌های فرانسوی دانلود کنید. همچنین یادتان باشد که می‌توانید متن ترانه‌های دلخواهتان را در اینترنت پیدا کنید. گوش دادن به ترانه‌های فرانسوی و سعی در تقلید صداها، نه تنها دایره‌ی لغاتتان را گسترش می‌دهد، بلکه باعث اصلاح تلفظتان نیز خواهد شد.

تماشای فیلم‌ فرانسوی

روشی جالب برای یادگیری اصطلاحات، لهجه، عادات فرهنگی و مسائل مشابه، این است که فیلم‌های فرانسوی را به زبان اصلی ببینید. (اگر فیلم فرانسوی زیرنویس داشت، سعی کنید آن را نادیده بگیرید وگرنه در پایان فیلم، شما فقط از تماشای آن لذت برده‌اید و زبان یاد نگرفته‌اید!) می‌توانید فیلم‌های فرانسوی را به صورت آنلاین و از طریق سرویس‌هایی مثل نتفلیکس دریافت کنید. اگر برایتان ممکن است، یک فیلم را چندین بار ببینید و سعی کنید لحن و صدای جملاتی را که می‌شنوید، تقلید کنید.

تماشای شبکه‌  های فرانسه زبان

شبکه‌  TV5، شبکه‌ای ۲۴ ساعته است که در هفت روز هفته، برنامه‌هایی به زبان فرانسه پخش می‌کند. می‌توانید این شبکه را از طریق کابل یا ماهواره دریافت کنید. در این شبکه‌ی تلویزیونی، برنامه‌هایی از فرانسه، سوئیس، بلژیک، کانادا و بخش فرانسوی زبان آفریقا پخش می‌شود. برنامه‌های این شبکه شامل اخبار، فیلم، برنامه‌های فرهنگی و تفریحی، هستند، ورزشی و غیره است. یادتان باشد هرچه بیشتر به زبان فرانسه گوش دهید، درک بهتری از این زبان خواهید داشت.

مطالعه‌ی نشریات و جراید فرانسوی

خواندن روزنامه‌ها و مجلات فرانسوی روشی عالی برای باخبر شدن از برنامه‌ها و جریان‌های مد فعلی و در آن واحد، یادگیری جملاتی فوق‌العاده از تیترها و آگهی‌هاست خواندن آگهی‌ها چشمانتان را کاملا به زبان فرانسه عادت خواهد داد. علاوه بر این، می‌توانید کتاب‌های کودکان را نیز مطالعه کنید. عکس‌ها و نقاشی‌های موجود در این کتاب‌ها به شما کمک می‌کند تا حتی اگر کلمات برایتان ناآشنا بودند، داستان را متوجه شوید. اگر ماجراجویی بیشتری می‌خواهید، می‌توانید داستان‌های کوتاه فرانسوی را هم مطالعه کنید.

نوشته‌های مشابه