آموزش زبان فرانسه

افراد زیادی در طول همه‌گیری کرونا، بخشی از زمان خود را صرف یادگیری و آموزش فرانسه کرده اند. مهم نیست چند سال دارید، اگر در حال خواندن این مطلب هستید، مطمئنا شما نیز به زبان فرانسه علاقه دارید.چه کسی نمی خواهد زبان فرانسوی یاد بگیرد؟ دانستن این زبان به شما این امکان را می دهد که به کشورهایی مانند فرانسه، کانادا یا مراکش سفر کنید و از فرهنگ آن ها به طور کامل لذت ببرید. بهترین راه برای شناخت یک مکان، یادگیری زبان آن است؛ به این ترتیب، چیزی را از دست نخواهید داد و بهتر فرهنگ آن را می شناسید.

همچنین اگر سفر شما به یک کشور فرانسوی زبان باشد، می توانید با مردم محلی ارتباط بهتری برقرار کنید. یادگیری و آموزش فرانسه، حتی برای افرادی که قصد یادگیری زبان فرانسه را ندارند نیز جذاب و لذتبخش است.

زبان فرانسه، یک زبان هندو-اروپایی است و مانند بعضی زبان های دیگر نظیر ایتالیایی، اسپانیایی، رومانیایی، پرتغالی و …، از زبان لاتین محاوره ای روم، سرچشمه گرفته است.

آموزش فرانسه

زبان فرانسه زبان اول در کشور فرانسه است، علاوه بر این، به عنوان زبان اول و اصلی در کبک کشور کانادا، والونیا در کشور بلژیک، قسمت غرب کشور سوییس، موناکو، و بخش های مختلفی از کانادا و آمریکا محسوب می شود. تعداد زیادی از کشورهای آفریقایی، به عنوان زبان دوم در مدارس خود به آموزش فرانسه می پردازند.

زبان فرانسه به دلیل دارا بودن آهنگ دلنشین و زیبا، معروف و زبانزد است. همچنین آثار ادبی و فلسفی فاخر و مشهور بسیاری به این زبان نوشته و یا ترجمه شده اند. زبان فرانسه جزو زبان هایی است که بیشترین زبان آموز را بعد از انگلیسی، در جهان دارد. بنابراین منابع مطالعاتی و مراکز آموزشی بسیاری در دسترس و اختیار زبان آموزان فرانسه خواهد بود. در کشور فرانسه و یا کشورهایی که زبان فرانسه یکی از زبان های اصلی آنهاست، دانشگاه های خوب و سطح بالای بسیاری وجود دارد و سالانه تعداد بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا را پذیرش می کنند.

بنابراین، یادگیری و آموزش فرانسه، از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیا مشتاق یادگیری این زبان هستید؟ برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

ویژگی های کشور فرانسه :

 • نام رسمی : جمهوری فرانسه
 • پایتخت : پاریس
 • نوع حکومت : جمهوری
 • مذهب : کاتولیک رومی(۷۴%)، اسلام سنی(۴%)
 • واحد پول : یورو
 • زبان رسمی : فرانسوی، دارای اقلیت برتوک و باسک
 • شعار ملی : آزادی، برابری، برادری
 • عضویت : سازمان ملل متحد، جامعه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپای غربی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، شورای اروپا، گروه هفت

آموزش زبان فرانسه

 

یادگیری زبان فرانسه در خانه

زبان نزدیک به ۲۶۰ میلیون نفر در دنیا در پنج قاره، زبان فرانسوی می باشد. در ۷۰ کشور دنیا، زبان فرانسوی جزو زبان اصلی، و یا یکی از زبان های رسمی آنهاست. زبان فرانسه دومین زبان پرطرفدار دنیا(بعد از زبان انگلیسی) می باشد، و زبان رسمی و زبان کار در اتحادیه اروپا، سازمان ملل، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک یا صلیب سرخ بین المللی است. به همین دلیل، تعداد بسیاری از چهره های سیاسی و اقتصادی، به یادگیری زبان فرانسه روی می آورند. بعلاوه، زبان فرانسوی، زبان بین المللی هنرهای بصری، رقص، معماری، تئاتر، آشپزی، مد و … است. بنابراین آموزش فرانسه و تسلط و یادگیری آن، باعث دستیابی به ادبیات و ترانه های موسیقی و … نیز می شود.

نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت می کنند. در کشور فرانسه، تقریبا ۸۰ میلیون نفر فرانسوی زبان زندگی می کنند. بعلاوه، زبان فرانسه به عنوان چهارمین زبان مادری در اروپا برگزیده شده است. اینطور که پیش می رود، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۵۰، تعداد افرادی که به زبان فرانسه صحبت می کنند، ۷۰۰ میلیون نفر می شود!

همچنین، ۴۵ درصد از واژگان انگلیسی، در حقیقت ریشه فرانسوی دارند. به طور مثال واژه ی cafe که احتمالا بارها و بارها آن را به کار برده اید، ریشه فرانسوی دارد.

زبان فرانسه، پنجمین زبان پرکاربرد دنیا و جزو پنج زبان پرگویش دنیا می باشد. بنابراین با یادگیری و آموزش فرانسه، می توانید با میلیون ها انسان در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.

 

زبان فرانسه مانند الفبای لاتین ۲۶ حرف دارد. ۸۵ درصد این زبان از زبان لاتین، ۵/۱ درصد از زبان آلمانی، ۱۲ درصد از زبان اسپانیایی و ایتالیایی و انگلیسی، و ۱/۰ درصد از زبان عربی و اسکاندیناوی نشات گرفته است.

زبان فرانسه جزو ده زبان برتر در کل جهان است، و طرفداران بسیاری در بین افراد عادی، و یا دیپلمات ها و هنرمندان دارد. کشور آمریکا که قلب اقتصادی دنیا شناخته می شود، زبان فرانسه را به عنوان دومین زبان رسمی خود انتخاب کرده است.

نکات آموزش فرانسه :

 • جالب است بدانید که در گرامر زبان فرانسه، اسامی دارای جنسیت مشخص می باشند! یعنی می توانند مذکر باشند یا مونث. علاوه بر این، حالت جمع به عنوان جنسیت سوم در این زبان شناخته می شود. اسامی مذکر با حرف تعریف le، اسامی مونث با حرف تعریف la، و جنسیت سوم یا حالت جمع، با حرف تعریف les مشخص می شوند. این یکی از نکاتی است که در آموزش فرانسه مطرح می شود.
 • یکی از شباهت هایی که زبان فرانسه به زبان انگلیسی دارد، نحوه جمع بستن اسامی است. در زبان فرانسه نیز اسامی با را حرف s جمع می بندند، که البته دارای استثناهایی نیز می باشد.
 • در زبان فرانسه سه مدل حروف تعریف وجود دارد : حروف تعریف معرفه _ حروف تعریف نکره _ حروف تعریف جزئی یا مقداری

حروف تعریف معرفه : برای اسم هایی که برای مخاطب شناخته شده می باشد، استفاده می شود.

حروف تعریف نکره : برای اسم هایی که برای مخاطب شناخته شده نیست، استفاده می شود.

حروف تعریف جزئی یا مقداری : برای اسم هایی که قابل شمارش، یا غیر قابل شمارش هستند، استفاده می شود.

 

 • زبان فرانسه دارای حروف خاموش می باشد، که این حروف در انتهای واژگان فرانسوی قرار می گیرند.
 • در الفبای زبان فرانسه، حرف R بین “خ” و “ق” تلفظ می شود. یکی از حروف دیگری که تلفظ آن، چالشی در آموزش فرانسه می باشد، حرف U  است که تفکیک آن با تلفظ OU معمولا برای زبان آموزان سخت می باشد.
 • استرس ها در زبان انگلیسی، برای تاکید بر روی یک واژه یا کلمه می باشد، اما در زبان فرانسه، استرس مفهوم و کاربردی ندارد، و شدت بیان کلمات یکسان است. به همین دلیل زبان فرانسه، یکی از زیباترین و خوش آهنگ ترین زبان ها در دنیا می باشد. به همین دلیل هم یادگیری و هم آموزش فرانسه بسیار شیرین و لذت بخش است.
 • زبان فرانسه، یک زبان غیر ضمیرانداز است! اما این یعنی چه؟ غیر ضمیرانداز بودن یک زبان، یعنی ضمایر فاعلی و مفعولی، اگر حتی در مفهوم جمله بی تاثر هم باشند، در قواعد دستوری و گرامر حائز اهمیت هستند. بنابراین به هیچ عنوان نباید حذف شوند. حتی گاهی اوقات ممکن است ضمیر فاعلی هیچ معنای خاصی به جمله اضافه نکند. اما حتی در این شرایط هم نباید حذف شود. به این نکته نیز باید در آموزش فرانسه دقت شود.
 • در آموزش فرانسه باید دانست که، هیچ کلمه اصیل فرانسوی ای، Wندارد! در واقع اگر کلمه ای هم در زبان فرانسه ببینید که با W نوشته شده باشد، باید بدانید که ریشه و اصالت کلمه، فرانسوی نیست و برگرفته شده از زبان دیگری است(مانند wagon یا western). به همین دلیل، کلماتی که با W شروع می شوند، بعضا در زبان فرانسه تغییر می کنند. مثلا warsaw تبدیل می شود به varsovie .
 • حرف E جزو پرتکرارترین حروف زبان فرانسه می باشد. اگر فیلم هایی به زبان فرانسه دیده باشید، و یا موسیقی های فرانسوی گوش داده باشید، حتما متوجه این نکته شده اید که حرف E، جزو حروف بسیار پرکاربرد و پرتکرار در زبان فرانسه می باشد. در واقع می توان گفت بدون این حرف، مکالمات به زبان فرانسه ممکن نیست.
 • تلفظ زبان فرانسه به سه نوع تقسیم می شود : فرانسوی کانادایی _ فرانسوی اروپایی _ فرانسوی آفریقایی

 معرفی استاد:

 • سلام من مرجان علیخان هستم مدرس و مترجم همزمان زبان فرانسه
 • کارشناسی مترجمی زبان فرانسه دانشگاه آزاد تهران مرکز
 • کارشناسی ارشد ادبیات زبان فرانسه دانشگاه آزاد تهران مرکز
 • دارای مدرک C1 زبان فرانسه
 • آموزش فرانسه از سال ۲۰۱۰
 • دارای مدرک FCE و TTC زبان انگلیسی

۰۹۲۲-۰۳۴-۸۵۷۸

 

کلاس آموزش زبان فرانسه :

 • تدریس بصورت خصوصی
 • زمان هر جلسه ۹۰ دقیقه
 • هر جلسه کلاس آنلاین ۲۵۰ هزار تومان

سطح A1:

۲۵ جلسه

سطح A2:

۲۵ جلسه

سطح B1:

۲۵ جلسه

سطح B2:

۲۵ جلسه

۰۹۲۲-۰۳۴-۸۵۷۸

 

تفاوت های زبان فرانسه با زبان فارسی :

در زبان فارسی، به ازای هر یک حرف در واژه، یک آوا تلفظ می شود. در واقع یعنی برای خواندن یک کلمه، تک به تک حروف را از ابتدا تا انتها پشت سرهم تلفظ می کنیم تا یک کلمه را بیان کنیم. البته استثناهایی هم وجود دارد مانند حرف “و” در کلمه “می خواهم” که نوشته می شود اما خوانده نمی شود. اما در مجموع در زبان فارسی، برای تبدیل نوشتار به گفتار، باید هر یک حرف را تبدیل به یک آوا کنیم.

اما در زبان فرانسه چنین نیست و بسیار متفاوت است. در زبان فرانسه گاهی یک آوا، از ترکیب دو یا چند حرف به وجود می آید. علاوه بر این، تعداد زیادی از حروف نوشته می شوند، اما هنگام تلفظ خوانده نمی شوند. اینها نکاتی هستند که برای یادگیری و آموزش فرانسه باید حتما به آنها توجه داشت.

تفاوت دیگری که زبان فرانسه با زبان فارسی دارد، این است که در زبان فارسی در مجموع شش حرف صدادار وجود دارد که عبارتند از : (آ _ او _ ای/ فتحه کسره ضمه). هر یک از این حروف صدادار، آوای خاص خود را دارند. اما در زبان فرانسه، تعداد آواهای صدادار بسیار بیشتر بوده، و حتی خیلی از آنها، هیچگونه معادلی در زبان فارسی ندارند.

از تفاوت های دیگر این دو زبان که در آموزش فرانسه به آن دقت می شود، می شود به ضمیر شخص اشاره کرد. در زبان فارسی، یک نوع ضمیر شخص وجود دارد که به آن، “ضمیر شخص فاعلی” گفته می شود. این ضمیر شخص فاعلی، شش تا می باشد که عبارتند از : (من_تو_او ، ما_شما_آنها). برای به کارگیری این ضمیر به صورت مفعول، ما تنها باید چند نشانه مفعول ساز به آنها اضافه کنیم. اما در زبان فرانسه، پنج نوع متفاوت ضمیر فاعلی و مفعولی جداگانه داریم.

تفاوت دیگر زبان فارسی و فرانسه، شکل نسبت دادن صفت به اسم می باشد. مثلا ما در زبان فارسی، می توانیم تنها با یک کسره، صفت را به اسم نسبت بدهیم، بی آن که اسم تغییری کند. اما در زبان فرانسه، صفت با توجه به جنسیت و یا مفرد و جمع بودن اسم، تغییر می کند، و یا بهتر است بگوییم، بر اساس آن صرف می شود.

ساختار زمان در زمان فرانسه، تقریبا مانند زبان انگلیسی است. در واقع معادل چندانی در زبان فارسی ندارند. بنابراین برای یادگیری و آموزش فرانسه، باید این ها را به خوبی تمرین کنید.

درمورد صرف شدن افعال در زبان فارسی و فرانسه، در کنار شباهت ها، تفاوت هایی نیز وجود دارد. در زبان فارسی می توان گفت تنها یک الگو و قانون مشخص برای صرف افعال وجود دارد. اما در آموزش فرانسه، برای صرف افعال چندین قانون و الگو وجود دارد و نوع صرف افعال مختلف با هم تفاوت دارد.

یادگیری زبان فرانسه مزایای زیادی دارد و همچنین به شما در رشد حرفه ای و شخصی کمک می کند. زبان فرانسه کلیدی برای تقویت حرفه دیپلماتیک شما است. اگر قصد کار در موسسات اروپایی را دارید، زبان فرانسه برای شما مناسب است.

 

دلایل یادگیری و آموزش فرانسه :

• فرانسه یکی از رایج ترین زبان ها در جهان است: فرانسوی بیش از ۲۰۰ میلیون گویش دارد. این زبان تقریبا در ۷۰ ایالت صحبت می شود و زبان رسمی بیش از ۳۰ کشور است که همه آن ها در ۵ قاره پراکنده شده اند.

• دسترسی بیشتر به دنیای کار: مطالعه زبان فرانسه درها را به روی بازار کار بهتر و فرصت های بیشتر برای توسعه شغلی شما باز می کند.

• دسترسی بیشتر به اطلاعات: با یادگیری این زبان شما به اطلاعات بیشتری دسترسی خواهید داشت و دنیا را به روشی متفاوت درک می کنید.

• این زبان روابط بین‌الملل است: یادگیری زبان فرانسه درها را به روی موسسات بین‌المللی بزرگ و سازمان‌های دولتی برای کار باز می‌کند.

• سیستم آموزش فرانسه: فرانسه یکی از شناخته شده ترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد. اگر می خواهید در رشته های مهندسی، بازرگانی یا هنر تحصیل کنید، این مکان مناسب شماست.

• زبان فرهنگ: فرانسوی زبان بین المللی آشپزی، مد، تئاتر، هنرهای تجسمی، رقص و معماری است. مطالعه زبان فرانسه به شما این امکان را می دهد که ادبیات را در قالب اصلی آن، موسیقی، فیلم و … بدانید.

• شرکت های بزرگ، فرصت های بزرگ: فرانسه یک نیروگاه اقتصادی جهانی است و دارای سرمایه اقتصادی بزرگی است. آموزش فرانسه به صورت آنلاین یا حضوری به شما امکان می دهد در شرکت های بزرگی کار کنید.

 

فرانسوی

 

اگر شما از افرادی هستید که به یکی از دلایل فوق، یا دلایل دیگری به دنبال معلم فرانسوی ایده آل خود در زمینه آموزش فرانسه می گردید، ادامه این مطلب را بخوانید.

 

یادگیری و آموزش فرانسه برای اهداف کاری :

صحبت کردن به زبان فرانسوی پنجره های زیادی را در بازار کار بین المللی باز می کند. اگر هدف شما یافتن شغل در یک کشور فرانسوی زبان است یا به سادگی می خواهید زبان فرانسه را به CV خود اضافه کنید، بهترین گزینه شما یک معلم آموزش فرانسه است. آن ها در تلفظ و مهم ترین واژگان در محل کار به شما کمک می کنند. علاوه بر این، اکثر موسسات اروپایی و بین المللی زبان فرانسه را به عنوان زبان رسمی دارند. اگر می خواهید یک حرفه دیپلماتیک را شروع کنید، بسیار مهم است که در زمینه خود زبان فرانسوی داشته باشید.

 

یادگیری و آموزش فرانسه برای قبولی در آزمون رسمی :

آزمون رسمی زبان فرانسه معادلDiplôme d’études en langue française (DELF)،B2 است. ساختار آن شبیه به آزمون های رسمی دیگر است: درک مطلب کتبی، درک شفاهی، بیان کتبی و بیان شفاهی. برای آمادگی خوب، توصیه می شود که در کلاس آموزش فرانسه شرکت کنید که در مورد مهم ترین مفاهیمی که باید در مورد این زبان بدانید تا در روز امتحان آماده باشید، به شما کمک می کند. در این مورد، یک معلم دو زبانه نیز بسیار مفید است. زیرا او مطمئنا امتحانات رسمی را به خوبی می داند و در مطالعه و جذب مرتبط ترین اطلاعات برای قبولی در امتحان به شما کمک زیادی می کند.

علایق شخصی برای شرکت در دوره های آموزش فرانسه :

سفر و مطالعات فرهنگی اغلب دلایل علاقه مردم به زبان فرانسه است. آشپزی، مد، تئاتر، رقص و معماری از جمله هنرهایی هستند که زبان فرانسه در آن ها تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این، اگر به فرانسه یا دیگر کشورهای فرانسوی زبان سفر کنید، می‌توانید فرهنگ آن ها را به خوبی بدانید و جزئیات را از دست نخواهید داد. یک دوره آموزش فرانسه کمک بزرگی است. آن ها از صفر زبان فرانسه و مرتبط ترین جنبه های آن را به شما نشان می دهند تا بتوانید راحت ترین و ایمن ترین راه را طی کنید.

 

کلاس فرانسه

آموزش فرانسوی آنلاین چگونه است ؟

اگر آماده چالش یادگیری و آموزش فرانسه هستید، تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر، اتصال به اینترنت و میل شدید به یادگیری است. شما باید مکان مناسبی را انتخاب کنید که بتوانید دروس خود را بدون حواس پرتی یا هر چیزی که ممکن است باعث مشکلات تمرکز شما شود برگزار کنید.
یادگیری این زبان به صورت آنلاین یک گزینه ایده آل برای یادگیری است. این روش دانش آموزان و معلمان را از سراسر جهان به هم متصل می کند و در تعامل با دیگران آموزش داده می شود.
با شروع کلاس، شما می توانید به کلاس مجازی دسترسی داشته باشید. در آنجا انواع ابزارها را برای تکمیل کلاس های آنلاین خود خواهید یافت. وایت برد مجازی، چت، گزینه اشتراک گذاری اسناد، لینک ها، فایل ها…

آیا یادگیری زبان فرانسه در عرض چند ماه ممکن است؟

خب باید بگوییم که زبان فرانسوی در حدی که اکثریت آدم ها تصور می کنند، سخت نیست. اما زمان یادگیری و آموزش فرانسه به نکاتی بستگی دارد :
• میزان انگیزه فرد
• منابعی که فرد استفاده می کند(کتاب ها و آموزشگاه ها و مدرس ها و …)
• میزان زمانی که فرد به طور روزانه و هفتگی، به یادگیری و آموزش فرانسه اختصاص می دهد.
یادگیری و تسلط بر روی هر زبانی، نیازمند اراده و جدیت و انگیزه و پشتکار می باشد. اهدافی که با یادگیری زبان فرانسه می توانید به آنها دست پیدا کنید(مانند مهاجرت تحصیلی و …) را یادداشت کنید. برنامه روزانه خود را جدا از خواندن و یادگیری و آموزش فرانسه، به این زبان گره بزنید. مثل تماشای فیلم هایی به زبان فرانسوی و یا گوش دادن به موسیقی فرانسوی و … .
یک پیشنهادی که ما برای یادگیری و آموزش فرانسه شما داریم، این است که فرانسوی صحبت کنید! حتی اگر بلد نیستید و کامل یاد نگرفته اید، باز هم دقایقی در روز را به تمرین تلفظ و صحبت کردن به زبان فرانسوی بپردازید. این کار می تواند در بلند مدت، تاثیر فوق العاده ای بر روی لهجه شما بگذارد.
هرگز تمرین کردن و مرور و تکرار مطالب و معنای واژگان و تلفظ آنها را فراموش نکنید. تمرین و تکرار، نکته کلیدی یادگیری هرچه بهتر و سریع تر شما می باشد. بنابراین هرگز آن را از یاد نبرید.
بهتر است اهداف کوچک کوتاه مدت برای خود تعیین کنید و بلندپروازانه برنامه ریزی نکنید. از خواندن ۲۰۰-۱۰۰ لغت شروع کنید و به مرور، تعداد آن را افزایش دهید. برای شروع روزی ۶۰-۳۰ دقیقه مطالعه کنید.

کلاس های آنلاین آموزش فرانسه :

خیلی از افراد وقتی یادگیری آموزش فرانسه را شروع می کنند، پس از مدتی خسته می شوند و آن را کنار می گذارند. یکی از دلایل بی انگیزه شدن در ابتدا و یا اواسط مسیر یادگیری و آموزش فرانسه، انتخاب نادرست منابع مطالعاتی و نداشتن یک مدرس مجرب و فعال است. بعضی کتاب ها و منابع مطالعاتی، از واژگان و جملات سختی شروع به آموزش می کنند و باعث می شوند زبان آموز در همان ابتدا آن را رها کند.
علاوه بر این، نداشتن راهنما و مدرس، و یا داشتن مدرس نادرست، می تواند زبان آموز را از ادامه مسیر منصرف کند. افرادی که به هر دلیلی، امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، می توانند بسیار راحت تر و با صرف هزینه بسیار کمتری، از مزایای کلاس های آنلاین آموزش فرانسه بهره بگیرند.

 

کلاس زبان فرانسه

آزمون زبان فرانسه